Witaj w świecie robótek ręcznych

Makatka to miejsce gdzie poznasz tajniki dziergania czy szydełkowania, znajdziesz inspiracje oraz weźmiesz udział w licznych konkursach.

1.0
Kurs szydełkowania
Poznaj z nami tajniki szydełkowania. Dwa poziomy kursu dla początkujących i zaawansowanych.
Więcej
 
2.0
Kurs robienia na drutach
Dzierganie nie będzie miało przed Tobą tajemnic! Pomysły na projekty na różnym poziomie zaawansowania.
Więcej
 
3.0
Porady dla początkujących

Niezależnie od tego czy zaczynasz dziergać czy szydełkować, te porady naprawdę Ci pomogą!

Więcej
 
 

Buciki II

w tym artykule przedstawię wam jak zrobić łatwo i szybko efektowne buciki dla dziecka :)

 


Robimy 6 oczek łańc. Następnie wykonujemy 3 oczka łańc. za 1 słupek. Potem do końca rzędu robimy słupki, a w ostatnim oczku 5 słupków. Po drugiej stronie tak samo, tzn. słupki a w ostatnie oczko 5 słupków. Zamykamy oczkiem ścisłym.

 

Drugi rząd: Robimy słupki a w te ostatnie 5 słupków: 2 słupki, 2 słupki, 5 słupków, 2 słupki i 2 słupki. Po drugiej stronie robótki tak samo i zamykamy oczkiem ścisłym.

Potem przerabiamy dwa rzędy słupkami, przez co stworzy nam się kawałek boczku bucika. Robótkę zakańczamy oczkiem ścisłym.

Teraz trzeba wykonać fragment, który będzie osłaniał palce. Robimy jedno oczko łańcuszka, i potem 3 oczka łańcuszka zastępujące słupek. Przerabiamy w tym jednym oczku 5 słupków, następnie robimy jedno oczko łańc. I obracamy na drugą stronę. Robimy słupki następująca: 2 słupki 2 słupki 5 słupków 2 słupki 2 słupki . Przyszywamy to do bucika oczkami ścisłymi  i obrabiamy słupkami 1 rząd. 2 rząd słupków robimy tylko po bokach i z tyłu, nie z przodu bucika, przez co uzyskamy takie specyficzne boczki :)

Na koniec możemy przepleść przez boczek bucika sznurek, nitkę bądź włóczkę dzięki któremu będziemy mogli zaciągnąć go na nóżce dziecka, by go nie skopało.

Baza włóczek

Podoba Ci się jakaś włóczka, ale nie wiesz czy jest wygodna w pracy lub się szybko nie mechaci? Sprawdź naszą opinię o niej, lub dodaj swoją.

Więcej

 

Baza książek

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i kupić książkę o rękodziele? Sprawdź jej recenzję. Nie kupuj kota w worku!

Więcej

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców