Jajka zdobione wstążeczkami

Żeby nie wydawało Wam się, że zupełnie zapomnieliśmy o Świętach, dzisiaj coś co można zrobić nie umiejąc ani szydełkować, ani robić na drutach.

Jajko zdobionę wstążeczką lub metodą zwaną na karczocha:)

Co będziemy potrzebować:

- styropianowe jajka do 12 cm i mniejsze

- wstążeczki najlepiej 2,5 cm szer.

- szpilki najlepiej krótkie

Jeśli mamy wyposażenie, możemy zaczynać.

Tak naprawdę pokażemy tylko technikę, a odnośnie wzorów, to ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia,w jakiej kolejności i jakimi kolorami będziemy to wykonywać. Ważna rzecz na którą trzeba zwracać uwagę. Wstążkę ma dwie strony taką śliską błyszczącą i drugą matową. Lepszy efekt uzyska się dając stronę błyszczącą na zewnątrz i trzeba na to uważać, bo stosunkowo łatwo przy pociętych fragmentach pomylić strony. Przypinać możemy rzędy blisko siebie, wtedy robota wydaje się misterniejsza, alebo rzadziej, wtedy jajko bę

Najpierw musimy zasklepić czubek jajka nakładając kawałki wstążki. wystarczą kawałki 2-3 cm. Przy większym jajku od 10 cm w górę, wstążeczki zakładamy na krzyż i przypinamy do jajka szpilkami. Idealne tutaj będą krótkie szpilki, z dłuższymi jest więcej roboty.

 W całej pracy będziemy operować kawałkami wstążeczki o długości około 5-6 cm, złożonej w takie trójkąty. Najlepiej złożyć jeden trójkąt, odciąć go na wzór długości i potem ciąć całą wstążkę według tej miarki.

Tutaj prawa strona

Lewa strona

Teraz zabieramy się za przypinanie do jajka trójkącików. Szpilki umieszczamy w rogach trójkąta. W trakcie robienia, trzeba będzie weryfikować położenie szpilek, tak aby nie były one widoczne w robótce.

Trójkąciki przypinamy dookoła.

 

W kolejnym rządku, umieszczonym ciut niżej, przypinamy pomiędzy trójkącikami z poprzedniego rzędu nowe trójkąciki. Możemy już na tym etapie zacząć tworzyć wzór, przypinając np co drugi trójkąt w innym kolorze.

Powtarzamy czynność aż do dołu jajka.

Jeśli wzięliśmy większe jajko, w momencie dojścia do środka jajka, zaczną nam się nie pokrywać trójkąciki. Wtedy należy wprowadzić trójkąciki pomocnicze, dopinając po dwa trójkąty do trójkąta z rzędu poprzedniego na tej samej wysokości.  Wraz ze zwężaniem jajka, trzeba będzie pomocnicze trójkąty pomijać.

Idziemy dalej...

Jakdojdziemy do takiego momentu, warto pomyśleć o końcu dzieła.

Kawałek wstążeczki na płask przypinamy do jajka, tak kończąc.

Możemy ewnetalnie upiąć na dole kokardę ze wstążki lub ozodbić w jakis inny sposób piórkami czy innymi gadżetami.

 

 

Tak wyglądają jajka z góry - w zależności od wybranego wzoru, możemy uzyskać różne efekty.

 

    torebki doca

    Polska hurtownia wspaniałej greckiej marki. Super jakość - kobiety to kochają!

    hurtico24.pl

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców