A. Bojrakowka-Przeniosło "Frywolitki - Biżuteria*Ozdoby*Dekoracje"

 

 Tytuł Frywolitki - Biżuteria, Ozdoby, Dekoracje
 Wydawnictwo   RM
 Wydanie  I 2013
 Ilość stron

 94

 

Od Wydawcy:

Subtelność, romantyzm, elegancja - tak najkrócej można opisać koronki frywolitkowe. Ich głównymi elementami są różnej wielkości kółeczka, łuczki oraz pikotki wykonywane metodą wiązania węzełków za pomocą czółenek. Z kilku prostych splotów można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Samodzielnie zrobiona frywolitkowa gwiazdka czy bombka nada świątecznemu drzewku wyjątkowy charakter. Maleńkie koronkowe buciki będą doskonałą pamiątką chrztu, a kolczyki, naszyjnik lub zakładka do książki - eleganckim i niebanalnym prezentem.

Książka adresowana jest zarówno do tych, którzy chcą się nauczyć robienia frywolitek, jak i tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, ale szukają interesujących pomysłów i inspiracji. Wszystkie projekty opisano i sfotografowano krok po kroku tak, by każdy mógł je wykonać. Pomocne będą również schematy wykonania poszczególnych koronek. Książka zawiera też informacje, jakich używać materiałów, jak wykonywać podstawowe wiązania i jak pielęgnować koronki frywolitkowe.

Naszym zdaniem:

Niestety, frywolitki były do tej pory dla mnie niezgłębioną techniką rękodziełą. Piękne, subtelne i delikatne wydawały się nieosiągalne w swej doskonałości. Dzięki samouczkowi na początku książki, wszystkie łuczki, łańcuszki i pikotki nie wyglądają już tak zawile i tajemniczo. Dzięki książce nauczymy się robić kolczyki, zakładki, wianuszki, podstawk, misterne buciki dla dziecka a nawet komplet biżuterii ślubnej. Pozostaje mi odkurzyć swoje czółenka, uzbroić się w cierpliwość i próbować wyczarować malutkie cuda.

Jedynym minusem jak dla mnie są niektóre zdjęcia, których jakość mogłaby być lepsza i bardziej zachęcająca do chwycenia za czółenka i rozpoczęcia nauki frywolitek.

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców